Kategoriler
 

VARNALVARNAL
Büyütmek için resime tıklayın
Ürün Kodu: 10324


 

Kod: 7640

Paketleme: Ürün, likid formunda sunulmuştur.

VARNAL: 1 x 10g şişe.

Bileşenleri;

Staybilite resin (Ester 10) ve dimethylacetone.

 

TANIMLAMA: 

Amalgam restorasyonlarda mikro sızıntının önlenmesi ve dentin/pulpa kompleksinin korunması için kullanılan bir verniktir.

ENDİKASYONLARI:

  1. VARNAL, dolgu maddelerinin içindeki kimyasal ajanlara karşı bir bariyer vazifesi görür.
  2. Dolgu maddelerinin çoğunda, özellikle de amalgam dolgularda görülen marjinal sızıntıyı azaltır. Bu sızıntı azaltma fonksiyonu  sayesinde enflamatuar reaksiyonların kontrolü ve postoperatif hassasiyetin azaltılmasında etkili olur.
  3. Galvanik şok tedavisinde.

TEKNİK BİLGİ 

VARNAL, dentin pulpa korumasında ve dolgularında ek olarak kullanılan bir kavite verniğidir. Hazırlanmış kaviteye uygulandığında, yüzeyde ince, reçine benzeri bir film oluşturan solventin yarattığı buharlaşma ortaya çıkar. Bu film tabakası, bazı iyonların geçişine engel olarak yarı geçirgen bir membran rolü oynar; hazırlanan kavitenin bütün yüzeylerinde üniform ve sürekli bir örtüleme sağlanabilmesi çok önemlidir. Eğer tabaka düzensiz ya da porözlü olursa, sonuç tatmin edici olmayacaktır.

KULLANMA TALİMATLARI

  1. VARNAL, hazırlanmış kavitenin bütün yüzeylerine bir fırça ya da pamuk pelet yardımıyla üniform ve ardışık olarak uygulanmalıdır;

NOT: Fırça ya da pamuk pelet vernik artıklarıyla bulaşık olarak kalmamalıdır;

  1. Biz, poröz formasyonu olasılığını azaltmak ve kesintisiz bir yüzey elde etmek için, art arda iki uygulama öneriyoruz. Uygulamalar arasında, ilk tabaka verniğin donmasına izin vermek için, 15 ila 20 saniyelik bir aralık olması gerektiğine dikkat ediniz.

Uygulama tekniği çok yapışkan olmayan bir vernik gerektirdiğinde, arzu edilen film tabakası kalınlığını elde etmek için gerekliyse, ürün, uygun bir çözücü ile (Dimetilaseton) dilüe edilebilir.

ÖZEL TAVSİYELER:

  •  VARNAL akrilik ya da kompozit restorasyonların altında kullanılmamalıdır.
  •  Konvansiyonel kavite vernikleri polimerizasyon reaksiyonunu bozarlar.
  •  VARNAL, içeriğindeki malzemelerden herhangi birine hassasiyeti olduğu bilinen hastalarda kullanılmamalıdır.